Kolmapäev, 26 Juuli 2017

Terviseedendus

Tervise nõukogu koosseis:

1. Andrei Kante - esimees, direktor
1. Olga Kolodi e-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. – tervise nõukogu koordinaator, inglise keele õpetaja
2. Tamara Virtmaa – kooli medõde
3. Natalia Tur – sotsiaaltöötaja
4. Anna Skrebkova – õpiabirühma õpetaja
5. Valentina Rjabtseva, algkooliõpetaja
6. Ljudmilla Stjopkina – kehalise kasvatuse õpetaja
7. Lesya Luzina – inimeseõpetuse õpetaja

Eesmärgid:
• Tõsta koolipere tervisealast teadlikkust
• Tutvustada ja propageerida õpilastele kooliväliseid tervisealaseid üritusi ja tegevusi
• Tegeleda õpilaste väärtuskasvatusega
• Tervisliku toitumise reklaamimine ja juurutamine
• Luua turvaline keskkond õppimiseks ja töötamiseks ning sotsiaalsete toimetulekuoskuste omandamiseks.

Eelmise perioodi kõkkuvõte:

2015/16 õa olid läbi viidud kaks spordipäeva (sügisel ja kevadel) ning tervisepäev (talvel). Õpilased said viibida värskes õhus, nautida imekaunist eesti loodust, kuid ka tugevdada oma tervist ja jagada klassikaaslastega rõõmu.

Esimeste klasside õpilastele oli antud koolivaheaeg veebruari lõpus, mille käigus said õpilased külastada huvitavaid paiku Tallinnas ja väljaspool kooli aktiivselt aega veeta, mis hästi toetas nende emotsionaalset seisundit.

Õppeaasta jooksul viisid klassijuhatajad läbi tunde tervisega seotud teemadel (toitumine, liikumine, eluviis, esmaabi). 18.-22. aprillil oli korraldatud „terve südame” nädal, mille raames toimusid koolis mitmed üritused: aeroobika 1.-4. klassidele ning võistlusmängud teemal „Tervis. Tervislik eluviis” 4. ja 5. klasside õpilastele, mille käigus lahendasid osalejad teste, ristsõnu ja vaatasid põnevat lühifilmi. Õpilased kujundasid plakate, mis olid koridoris üles riputatud. Kuna kooli juhtkond hoolitseb ka õpetajate tervise eest, oli korraldatud aeroobika ka õpetajate jaoks.

Õpetajad said lisateadmisi ja oskusi HEV-õpilastega töötamiseks ja toimetulekuks, osaledes erinevatel koolitustel. Koolis toimusid ka sellel teemal ümarlauad.

Lasnamäe Gümnaasiumi terviseedenduse plaan